Wednesday, September 24, 2014

vizyonumuz

Değerli Tasarım Profesyonelleri, Öğrencileri ve Fikir Liderleri,

Eylül ayı itibarıyla Interaction Design Foundation – IDF’in İstanbul Grubu’nu kurmuş bulunuyoruz.
IDF, tasarım profesyonelleri ve öğrencilerini eğitmek, bilgilendirmek ve teşvik etmek için Danimarka’da kurulmuş, on seneyi aşkın zamandır faaliyette olan kar amacı gütmeyen bir topluluktur. Topluluk, bilgi birikiminin serbest erişimi prensibi üzerine kurulmuştur ve daha iyi bir dünya tasarlanması için UNESCO’nun aşağıdaki ifadesiyle uyum içerisinde faaliyetlerine devam etmektedir.
"Universal access to high quality education is key to the building of peace, sustainable social and economic development, and intercultural dialogue." UNESCO
Topluluk, dünyanın önde gelen üniversiteleri, şirketleri, akademisyenleri, profesyonelleri ve fikir liderleri ile sürekli eğitim malzemeleri ve öğrenme araçları hazırlamakta ve bunları topluluğuna üye olanlar ile bedava olarak paylaşmaktadır. Katkı sağlayanlar arasında Stanford, Cambridge, Harvard, MIT, SAP Labs, IBM Research kurumlarının yanı sıra Clayton Christensen, Don Norman, Alan Dix, Steve Mann, Eric von Hippel ve Tom Erickson gibi kıymetli yazarlar da bulunmaktadır.
IDF İstanbul Grubu olarak önümüzdeki dönemde düzenleyeceğimiz faaliyetlerle; ülkemizdeki tasarım kültürünün gelişimine, öncelikle bireyin gelişimine yardımcı olmayı ve bireyin etkileşim içinde olduğu her türlü tasarımın daha iyi yapılmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Türkiye’de tasarım kültürünün gelişiminin, ülkemizin sosyal ve ekonomik ilerlemesi adına oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz.
Tarafınıza göndermiş olduğumuz bu mektup ile sizi aşağıda linkini bulacağınız linkedin grubumuza üye olmaya davet ediyoruz. Bu şekilde, tasarım insanları olarak bir araya gelip ülkemiz için fark yaratmaya başlayabileceğiz. En kısa sürede yapacağımız bir toplantıda sizlerle buluşarak, ortaya koymuş olduğumuz vizyonu hayata geçirebilmek için değerli fikirlerinizi almak ve yolculuğumuza başlamak istiyoruz.

Değerli katkılarınız için şimdiden teşekkürler…
Sevgi ve saygılarımla,

Alper Uğural
IDF - İstanbul Lideri


No comments:

Post a Comment